Romcio Tomcio i rekolekcje dla dzieci i młodzieży

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży prowadził w naszej parafii Romcio Tomcio. W ciągu trzech dni, 25-27 marca 2024r., Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielką Środę, przybyło do kościoła parafialnego NMP Matki Kościoła aż 650 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie. Rekolekcje odbywały się w każdym z tych trzech dni w dwu turach, o godzinie 8.00 i 10.00. Przed rozpoczęciem i po zakończeniu każdego spotkania rekolekcjonista osobiście, uściskiem dłoni, witał i żegnał każdego uczestnika wychodzącego z kościoła. Ten osobisty kontakt a także ciekawy sposób, w jaki były prowadzone rekolekcje zyskał uznanie i zainteresowanie wśród młodych odbiorców. Nie tylko słowem, ale i muzyką, własnymi piosenkami z akompaniamentem gitary, zachęcał nasz rekolekcjonista do kontaktu z Panem Bogiem i właściwego przeżywania Świąt Wielkanocnych.

Romcio Tomcio gościł u nas wcześniej, w lutym tego roku, gdy prowadził rekolekcje dorosłych. Więcej informacji o sylwetce rekolekcjonisty tutaj:

Romcio Tomcio – rekolekcjonista, charyzmatyk, muzyk i … żołnierz, czyli rymami do Pisma Świętego

sł.bł.