Schola Dziecięca

Schola Dziecięca i Młodzieżowa już działa

Parafialna Schola Dziecięca i Młodzieżowa już działa. Jej opiekunami i prowadzącymi są Monika Jakubiszyn, katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 2 W Chojnie, zajmująca się stroną merytoryczną działalności, opracowaniem i przygotowywaniem materiałów, zaś nad stroną muzyczną czuwa Sławomir Błęcki.

Zapraszamy dzieci i młodzież, tych którzy chcą śpiewać i tych, którzy potrafią lub chcieliby nauczyć się gry na instrumentach muzycznych. Uczestnictwo w Scholi to czas spędzony owocnie i przyjemnie, mamy sporo ciekawych planów, np. 29 października 2023 r. w niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 13.30 nasza Schola poprowadziła Różaniec.

Jak żartobliwie podkreśla ksiądz proboszcz Andrzej Galant, warto pamiętać, że wiele gwiazd estrady rozpoczynało swoją muzyczną przygodę właśnie w chórach i scholach parafialnych. Jedną z nich był nie kto inny jak … lider zespołu The Rolling Stones – Sir Mick Jagger.