Wszystkie aktualności

Odwiedzili już 300 parafii. W ostatnią niedzielę, 8 września 2024 roku przybyli także do nas.

Kończą się prace renowacyjne średniowiecznych polichromii ściennych w kościele filialnym w Mętnie Małym.

Dopisała pogoda, artyści i parafianie, którzy rodzinnie przybyli na imprezę. Odwiedzili nas także goście z innych dzielnic Chojny i spoza niej.

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024r., odbędzie się nasz kolejny Festyn Parafialny.

Duch Święty w dzień Pięćdziesiątnicy uchyla rąbka tajemnicy o trynitarnej naturze  Boga.

Wtedy więc wkładali Apostołowie na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego (Dz 8,14-17)

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży prowadził w naszej parafii Romcio Tomcio.

Przed nami wyjątkowy czas - Wielki Tydzień. Głębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Tygodnia pozwala odkryć sens życia, odzyskać nadzieję i wiarę.

19 Marca - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W ubiegły piątek, 15 marca 2024 o godz. 17.30 odbyła się w naszej parafii Dziecięca Droga Krzyżowa. Poprowadziły ją Maja Sokołowska, Miriam Źiwanowić, Gabrysia Murmyło i Ola Błęcka.

W tym roku Rekolekcje Wielkopostne w dniach 25-28 lutego 2024r. prowadził w naszej parafii Romcio Tomcio, a prywatnie pan Roman Kępiński, człowiek niezwykły, nietuzinkowy.

W  niedzielę 18 lutego 2024 roku gościem naszej parafii był Ksiądz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko – Kamieński Andrzej Dzięga. Pasterz naszej Archidiecezji odprawił Mszę Świętą oraz poświęcił nowe Tabernakulum, Krzyż i Tablicę upamiętniającą więźniarki obozu koncentracyjnego Konzentrationslager (KL) Ravensbrück z czasów II Wojny Światowej.

Schola dorosłych działa przy naszej parafii od trzech lat. Powstała z inicjatywy naszej parafianki, Ani Skiby i skupia w swoich szeregach ludzi dorosłych, którzy lubią śpiew i muzykę. Przygotowujemy oprawy mszy odbywających się w naszym kościele parafialnym NMP Matki Kościoła w Chojnie-Lotnisko. Śpiewamy podczas mszy zwykłych niedzialnych, jak i przy okazji uroczystości i świąt kościelnych, takich jak np. Pasterka czy Triduum Paschalne.

Parafialna Schola Dziecięca i Młodzieżowa już działa. Jej opiekunami i prowadzącymi są Monika Jakubiszyn, katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 2 W Chojnie, zajmująca się stroną merytoryczną działalności, opracowaniem i przygotowywaniem materiałów, zaś nad stroną muzyczną czuwa Sławomir Błęcki.

Po covidowej przerwie powraca do naszej parafii tradycja wspólnych, letnich i zimowych wyjazdów wakacyjnych. W tym roku naszym letnim celem jest ponownie nadmorski Trzęsacz. Ruszamy w trasę dużym, wygodnym, trójosiowym autokarem marki Mercedes. Z Chojny kierujemy się na Gryfino. Po dotarciu do trasy szybkiego ruchu po lewej ręce zostawiamy Szczecin, mijamy Goleniów po prawej i przed Kamieniem Pomorskim stajemy na krótki postój. W sumie po nieco ponad dwóch godzinach podróży jesteśmy na miejscu.